Prečo je odroda Red Horn taká vzácna?

Napriek tomu, že býva nesprávne zamieňaná za odrodu Maeng Da, jedná sa o zcela iné druhy. Red Horn je však odlišná tým, že výskyt tohoto Kratomu je vzácnejší. V skutočnosti je to jedna z najvzácnejších odrôd existujúcich vôbec. Prirodzeným domovom tohto druhu je iba Thajsko, konkrétne región s názvom Borneo a blízke okolie. Jedná sa však o odrodu tak vzácneho výskytu, že ani oblasti typické pre jej výskyt nemajú jej zásoby stále. Táto odroda je náročná na umelú kultiváciu, preto sa v prípade jej ponuky jedná väčšinou o pozbierané listy prirodzene rastúcich stromov. Aj z týchto dôvodov býva často predpredávaná, pričom záujemcovia sa musia prihlásiť ešte pred zberom.

Prečo sa tento Kratom nazýva “Horned” (v preklade rohatý)?

Ako môžete už z obrázkov vytušiť, názov si získal svojimi špecificky tvarovanými listami. Na rozdieľ od väčšiny druhov, má Red Horn odlišné listy, ktoré sú charakteristické svojimi “špicatými” okrajmi, pripomínajúcimi rohy.

Účinky Kratomu Red Horn

Red Horn ponúka rôzne benefity príznačné pre kratom, často však býva uprednostňovaná pre svoje analgetické účinky práve uživateľmi kratomu trpiacimi napríklad chronickými bolesťami. Dávkovanie tohto pomletého listu Red Hornu sa medzi uživateľmi líši ešte o niečo viac ako pri ostatných odrodách a pomerne často bývajú popisované žiadúce účinky už pri nižších dávkach. Niektoré výpovede uživateľov Kratomu uvádzajú, že na rozdiel od veľa iných druhov, sú účinky druhu Red Horn menej predvídateľné, avšak medzi najčastejšie popisované účinky patrí: Slabá až stredná úroveň povzbudenia, zlepšenie nálady v zmysle celkového well-beingu, silné analgetické účinky (efektívne redukuje bolesti), redukcia úzkostí (napríklad menšia úroveň úzkosti v spoločnosti cudzích ľudí), alebo pocit relaxácie.

Kde kúpiť Red Horn Kratom?

Pomleté, ručne zbierané a overené listy prirodzene sa vyskytujúceho stromu Kratom (odrody Red Horn), je možné zakúpiť od overeného predajcu kliknutím sem: 🍂💚🍃
Alebo cez jeho hlavnú stránku, kliknutím na odkaz nižšie:

www.kratomedic.sk

“Nikdy neverte doktorovi, ktorý nechal rastlinky vo svojej kancelárií uhynúť.”

Erma Bombeck

Ďalšie informácie a články na témy súvisiace s touto úžastnou rastlinou nájdete na našom blogu.

Vzácna “rohatá” červená odroda. Čo je Red Horn Kratom?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *